Izolační folie

Hydroizolační fólie GSE HD

Folie je vyrobená z vysokohustotního polyetylénu (HDPE). Fólie GSE HD obsahuje cca 97,5 % polymeru a 2 % sazí, antioxidantů a tepelných stabilizátorů. Je určená do exponovaného prostředí. Výborně odolává chemikáliím a UV záření, neobsahuje žádné příměsi, které by se mohly časem vyluhovat, a způsobit tak křehnutí folie. Má vynikající chemickou odolnost, mechanické vlastnosti, odolnost vůči korozi za napětí, rozměrovou stabilitu a odolnost vůči tepelné degradaci.

Použití hydroizolační fólie:

 • spodní těsnění skládky
 • zamezení přístupu podzemní vody (tlaková voda)
 • hydroizolace staveb proti vlhkosti, protiradonová izolace, izolace proti ropným produktům, kyselinám a louhům
 • těsnění havarijních jímek a izolace nádrží

GSE HD MRS, Fiction Flex je jednostranně zdrsněná izolační fólie:

Hydroizolační fólie je vyrobená z kvalitního vysokohustotního polyetylénu (HDPE). Folie se vyrábí ze speciální PE živice za použití patentovaného postupu zdrsňování povrchu. GSE HD MRS obdobně jako fólie GDS HD obsahuje cca 97,5 % polymeru a 2 % sazí, antioxidantů a tepelných stabilizátorů. Je tak ideální pro použití v exponovaném a namáhaném prostředí. Výborně odolává chemikáliím a UV záření, neobsahuje žádné příměsi, které by se mohly časem vyluhovat, a způsobit tak zkřehnutí izolační folie. Má vynikající chemickou odolnost, mechanické vlastnosti, odolnost vůči korozi při napětí, rozměrovou stabilitu a odolnost vůči tepelné degradaci.

Použití:

 • těsnění skládek se svahy strmějšími než 1:3

Kompozit z netkané geotextilie GSE Fabrinet

Tento kompozit je vyroben z vysokohustotního polyetylénu (HDPE). Obsahuje cca 97,5 % polymeru a 2 % sazí, antioxidantů a tepelných stabilizátorů, díky tomu je určen do exponovaného prostředí. Výborně odolává chemikáliím a UV záření, neobsahuje žádné příměsi, které by se mohly časem vyluhovat, a způsobit tak křehnutí folie. Má vynikající chemickou odolnost, mechanické vlastnosti, odolnost vůči korozi při napětí, rozměrovou stabilitu a odolnost vůči tepelné degradaci.

GSE Fabrinet je geokompozit, který se skládá geomřížky HyperNet ve spojení s netkanou geotextilií. Netkaná geotextilie je poté tepelně spojena s mřížkou na jedné nebo obou stranách. Geomřížka HyperNet se využívá především pro rychlé a účinné odvodnění vod ze spodní stavby (drenáž skládky a tunelu), je také vhodná jako náhrada přírodních drenážních systémů a materiálů. Má vynikající chemickou odolnost, mechanické vlastnosti a odolnost proti tepelné degradaci.

Vyrábí se dle požadavku projektu v provedení:

 • CN-E geomřížka tl. 3,8 mm
 • ST-E geomřížka tl. 5,0 mm
 • HF-E geomřížka tl. 6,0 mm
 • S geotextílií 120 g/m2 nebo 200 g/m2 na jedné nebo obou stranách

Izolační folie GSE VFPE (Ultraflex)

GSE VFPE je velmi kvalitní, flexibilní LLDPE izolační fólie s hladkým povrchem, nebo jednostranně či oboustranně zdrsněným povrchem. Izolace se vyrábí ze speciální PE živice, která má výjimečnou pružnost. Její vysoká osová a multiosová tažnost jí dodává krajní přizpůsobivost při použití v podmínkách, kde se očekává diferenciální nebo lokální sedání podloží skládek. UltraFlex obsahuje cca 97,5 % polymerů a 2,5 % sazí a antioxidantů.

Použití:

 • překrytí staré a nové skládky
 • spodní těsnění skládek
 • hydroizolace staveb proti vlhkosti a zamezení přístupu podzemní vody (tlaková voda)
 • izolace proti vlhkosti, protiradonová izolace zdiva, izolace proti ropným produktům, kyselinám a louhům
 • těsnění havarijních jímek a izolace nádrží

Izolační tunelová fólie GSE TunnelLiner na bázi LLDPE

TunnelLiner je vysoce flexibilní polyetylenová folie určená k izolaci tunelových a jiných podobných podzemních staveb. Skládá se z jádra z černé vrstvy a dvou bílých vnějších reflexních vrstev, které odhalí případné mechanické poškození. Vyrábí se ve dvou stupních hořlavosti (B1 a B2). Folie TunnelLiner představuje dokonalou kombinaci ochrany, těsnicích parametrů a efektivnosti inst

Základní údaje

 • Základní výrobní surovina je polyethylen LLDPE – čistá polymerní látka
 • Signální vrstva tl. 0,2 mm
 • Tloušťka folie 2,0 – 3,0 mm
 • Modifikace podle hořlavosti B1, B2

Hydroizolační ochrana betonu GSE StudLiner

GSE StudLiner je speciální fólie na ochranu betonu a také slouží jako hydroizolace. Obsahuje okolo 1200 čepů/m2, které se do betonu zapouští, a tím splňují podmínky ochrany a zpevňování betonu. Velký počet čepů umožňuje optimální rozložení namáhání. Izolace GSE StudLiner dále slouží jako ochrana betonu před korozí, kyselinami, oděrem infiltracemi, agresivními parami a biologickými látkami.

Hydroizolační folie je vyrobena z HDPE (vysokohustotního polyetylénu). Folie obsahuje cca 97,5 % polymeru a 2 % sazí, antioxidantů a tepelných stabilizátorů, proto je vhodná do exponovaného prostředí. Výborně odolává chemikáliím a UV záření, neobsahuje žádné příměsi, které by se mohly časem vyluhovat, a způsobit tak křehnutí folie. Má vynikající mechanické vlastnosti, rozměrovou stabilitu a chemickou odolnost i odolnost vůči korozi, napětí a tepelné degradaci.

Použití:

 • čističky odpadních vod
 • betonové trubní systémy a odpadní kanalizace
 • příkopy a jímky
 • podzemní prostory
 • podzemní uskladnění
 • hydroizolační podlahy
 • havarijní jímky
 • monitorovací studny
 • ochrana základů
 • tunely
 • nádrže

Geokompozit z bentonitu GSE GundSeal

Geokompozit GundSeal je produkt, který se skládá z vrstvy přírodního vysoce kvalitního bentonitu sodného ve spojení s HDPE fólií. GundSeal je geosyntetický kompozit, který využívá bobtnání a vodotěsnost přírodního bentonitu a nepropustnost polyetylénové geomembrány. Skládá se z vrstvy (3,7 kg/m2), kterou tvoří přírodní bentonit sodný vysoké kvality v přímém spojení s HDPE geomembránou. Tento produkt umožňuje nahradit nebo doplnit kompaktní jíl, v případě sanace skládky podle požadované nepropustnosti.

Geokompozit z bentonitu GSE GundSeal je vyroben z vysokohustotního polyetylénu (HDPE). Kompozit obsahuje cca 97,5 % polymeru a 2 % sazí, antioxidantů a tepelných stabilizátorů. Je určen do exponovaného prostředí díky tomu, že výborně odolává chemikáliím a UV záření a neobsahuje žádné příměsi, které by se mohly časem vyluhovat. Má vynikající chemickou odolnost, mechanické vlastnosti, rozměrovou stabilitu a odolnost vůči korozi, napětí a tepelné degradaci.

Nosnou vrstvu, tvořenou polyethylenovou geomembránou, je možné dostat ve více tloušťkách od 0,3 mm do 2 mm, také se zdrsněným povrchem, aby došlo k co nejlepšímu přilnutí na svahy.

Izolační geomembrána GSE Colortex

GDE Colortex je geomembrána vyrobená z vysokohustotního polyetylénu (HDPE) s jednostranným barevným zdrsněním. Má vynikající odolnost proti UV záření, což ji předurčuje k použití v dlouhodobě exponovaných podmínkách. Vyrábí se v různých barevných modifikacíchdle požadavků zákazníka.

Obsahuje cca 97,5 % polymeru a 2 % sazí, antioxidantů a tepelných stabilizátorů. Je určená do exponovaného prostředí, protože výborně odolává chemikáliím a UV záření a neobsahuje žádné příměsi, které by se mohly časem vyluhovat a způsobit tak křehnutí folie. Má vynikající mechanické vlastnosti, chemickou odolnost, odolnost vůči korozi za napětí, rozměrovou stabilitu a odolnost vůči tepelné degradaci.

Izolační folie GSE HD White

Folie GSE HD White je geomembrána s reflexní bílou povrchovou vrstvou speciálně odolnou proti UV záření. Díky bílému povrchu folie se snadněji odhalí případné poškození. Bílá barva také snižuje zahřívání fólie odrážením sluneční energie. Toto teplotní snížení omezuje přílišnou dilataci geomembrány a zabraňuje vysoušení podloží skládek. GSE HD White se vyrábí také se strukturou na jedné nebo obou stranách.

Izolační folie je vyrobena z vysokohustotního polyetylénu (HDPE). Fólie obsahuje cca 97,5 % polymeru a 2 % sazí, tepelných stabilizátorů a antioxidantů, díky tomu je vhodná k použití do exponovaného prostředí. Je vysoce odolná vůči chemikáliím a UV záření, neobsahuje žádné příměsi, které by se mohly časem vyluhovat a způsobit tak křehnutí folie. Má vynikající mechanické vlastnosti, chemickou odolnost i vůči korozi a napětí, rozměrovou stabilitu a odolnost vůči tepelné degradaci.